Coronavirüs Sinema Kuşağı
Mart 14, 2024
Eğitim, Öğrenci, Öğretmen İlişkilerine Dayalı En İyi 8 Film
Mart 14, 2024

Suikastçilere Odaklanmış En İyi 10 Film

En İyi Suikastçi Filmleri

90 lı yıllardan günümüze suikastçi temalı (2018) en iyi filmleri sizler için derledik. Film listemizi oluştururken İMDB ve benzeri hiçbir yerden yardım almadık. Sadece izledik ve sizler için derledik. Zaten listemizde gezinirken her konudan filmi bir denge gözeterek listelediğimizi göreceksiniz.

Gazap Ateşi

Pek fazla bilinmese de suikastci, rehine gibi temalı aksiyon yapılarının bence en iyisi Gazap Ateşi. Zaten başrollerinde de Danzel Washington oynuyor. 
Geçmiş yıllarında CIA ye çalışan şimdilerde ise geçmişteki hatalarını, yaptıklarını düşünerek alkol bağımlısı olmuş bir adamın öyküsü. CIA yıllarında dünyanın birçok yerinde operasyonlar düzenlemiş, bir insanın yapabileceği hemen her şeyi yapmıştır.
Uzun bir zaman sonra yakın arkadaşı ona bir koruma görevi ayarlayacak ve bu iş onun hayatında yeni bir başlangıç olacaktır.
Lakin mutluluklar uzun değildir. Küçük arkadaşı kaçırılmış ve öldürülmüştür. Sırada intikam vardır. Ve bu intikam öyle böyle değildir. Bu intikamı kısaca filmin içinden bir replikle anlatayım;
”Bugüne kadar çok şeyler yaptı ama şimdi en büyük şahaserini yaratmak üzere.”
Sonunda etkileyici bir final mi bekliyorsunuz? Tüyleriniz diken diken olabilir….

Bourne Serisi

Bir başka suikastci filmi. Aksiyonun hiç düşmediği, adrenalinin her saniyesinde aktığı ve seri filmleri ender güzel olan birkaç örneğinden biri. 
Özel amaçlar için yetiştirilmiş bir ajanın kendini bulma mücadelesi. Hafızasını kaybetmiş lakin onu geri kazanmaya çalışan ve yolunun tamamı tehlikelerle dolu olan bir adamın heyecan yaratan hikayesi. 
Matt Damon’un bana göre en iyi filmleri bu seri. Geçmişi Olmayan Adam ile başlayan seri Medusa Darbesi, Son Ultimaton ile Matt Damon ile devam etmiş sonrasında ise Bourne’nin Mirası bir başka oyuncuyla çekilse de serinin son filmi yine Matt Damon ile Jason Bourne olarak çekilmiştir. 
Şuana kadar 5 seri film olarak çekilen filmin her bölümü ayrı bir keyif alacağınız heyecan fırtınası şeklinde devam edecek. 
Heyecanın hiç dinmediği, birinin imkansız denilebilen şeyleri gerçekleştirebildiği filmlerden hoşlanıyorsanız izlemeniz gereken filmlerin başında gelenlerden biridir Bourne serisi. 

İhtiyar Delikanlı

Bilmiyorum bu filmi izledikten sonra ne düşüneceksiniz. 
İzlemesi de bitirmesi sonundaki şaşkınlığı kaldırması da zor bir film. Psikolojik gerilim, aksiyon, şiddet, birçok unsur iç içe. Hem Japon hem Amerikan versiyonu var ikisi de oldukça iyi olmakla birlikte afişini paylaştığımı izlemenizi tavsiye ederim. 

Leon

Doksanlardan kalma kült bir film daha. Efsane olmuş filmler listesinde. Sevginin Gücü. Yani Leon.
Suikastçi bir adam ve istemeye istemeye sorumluluğunu aldığı küçük bir kız. Jean Reno’nun efsaneleştiği film. 
Leon’u hemen ilk işler sıralamanızı tekrardan düzenleyin.

John Wick

O nasıl biri. Babayaga. İmkansız görevler verirsen karabasan onu çözer.
Suikast filmlerinden hoşlanıyorsanız John Wick kesinlikle en iyilerin başında gelebilecek filmlerden biri. 
Keanu Reeves’in başrollerini aldığı devam filmi de çekilen yakın zamanda 3. serisi de yayına girecek olan film bende inanılmaz bir seyir keyfi bırakmıştı. 
Karısını yeni kaybeden eski bir suikastçinin arabasını çalar ve karısının ona hediye ettiği köpeğini öldürürseniz ne olur? Hele ki bu adam karabasan lakabıyla biliniyorsa. 
İlk sahnede başlayacak adrenalin son sahneye kadar sizleri götürecek. 

Kapıdaki Düşman

2. Dünya savaşında naziler sovyet topraklarına saldırmışlardır. Savaşın en çetin geçtiği yerlerden biride Stalingrad’dır. 
Sovyet keskin nişancı Vassili Zaitsev ve Alman keskin nişancı Erwin König. İki keskin nişancı arasında kıyasıya bir mücadele vardır.
Vassili Zaitsev Nazi ilerleyişine karşı sovyet halkına umut olmuş ve savaşın yönünü değiştiren kahramanlardan biri olmuştur.
Jean-Jacques Annaud yönetmenliğindeki film 2001 yapımı kesinlikle izlediğiniz en iyi filmler listesine girecektir. 

Bizlere öneride bulunmak isterseniz mail adresimiz

sehrinhikayesi@gmail.com

Bizi Facebook adresimizden takip edin

Sizlere özel hazırladığımız film listelerini görmek için lütfen tıklayınız

 

 

 

Comments are closed.